KUTSIKAD  
Varasemad pesakonnad
Kas ma olen valmis?
Kui palju maksab koerakutsikas?
Kutsika kasvatamisest
Kutsika sotsialiseerimisest
Juhiks saamine
Näitustel käimine
Samojeedi koerte karvahooldus
Kui palju maksab üks koerakutsikas

Kutsika kasvatamine on kulukas hobi ja kindlasti mitte äritegevus. Kõik me oleme alati huvitatud sellest, et tulevane pereliige oleks võimalikult terve, hea iseloomuga ja näeks tõustandardile iseloomulik välja. Kui suurt pühendumist ja millist tööd see kasvatajalt nõuab? Kutsika kasvatamisega seondub tegelikkuses palju enamat, kui see mis pealtnäha paistab.

Sinu jaoks algab lugu sinu kutsikast, aga kasvataja jaoks tähistab pesakond aasta(kümne)te jagu tehtud tööd ja vajalike teadmiste omandamist, valikute tegemist, planeerimist, riskide võtmist, proovimist, vahel pettumist, uuesti üritamist ja väga kurbadel juhtudel ka oma perelemmiku kaotust. Pesakonda planeerides, oodates ja kasvatades ei tea kasvataja mitte kunagi ette millised katsumused tuleb koos koeraemaga ületada. Kindlasti on igal kasvatajal suur rõõm omada tugevate instinktidega ning tervet koeraema, sest tiinuse,  poegimise  ja kutsikate kasvuperioodil on ohtusid väga erinevaid.

Kasvataja vaatab sinu koera ja näeb temas tema vanaisa kehaehitust, viimaste generatsioonide proportsioone, ema kõrvade asetust, pesakonnakaaslaste liikumisviisi ja isa temperamenti. Rõõmustab, et tal õnnestus selles kutsikas parandada tema vanemate vead või tuua välja sellele liinile iseloomulikud tüüpilised omadused...

Soovitan lugeda artiklit Kui palju üks kutsikas tegelikult maksab? (autor Haita-Maarit Zahharov).

 

 

 

 

UUDISED
Sündisid samojeedi kutsikad
Papillon Fideli ja Kaisa agility tulemused
Terviseuuringute tulemused
Hugo ja Pömmu on uued Läti JCH ja CH
Silverwhite Mimi Of Ike on nüüd EST JCH